تلاش برای استعدادیابی و هدایت ورزشی دانش آموزان در راستای تربيت نسلی فعال و سالم

در پيام وزير آموزش و پرورش به مناسبت هفته تربيت بدني تاكيد شد؛
تلاش برای استعدادیابی و هدایت ورزشی دانش آموزان در راستای تربيت نسلی فعال و سالم
وزير آموزش و پرورش در پيامي به مناسبت هفته تربيت بدنی بر ایجاد محیط دانش آموزی پرنشاط و شاداب، استعدادیابی و هدایت ورزشی دانش آموزان، ارتقای بهره وری نیروی انسانی و زیرساخت‎ های حوزه تربیت بدنی، توسعه فناوری و دانش پایه نمودن فعالیت‎ ها، در تربيت نسلی فعال و سالم تاكيد كرد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، متن پيام وزير آموزش و پرورش به شرح زير است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«المُؤمِنُ القَوِيُّ خَيرٌ وأحَبُّ إلَى اللّهِ مِنَ المُؤمِنِ الضَّعيفِ»

مؤمن نیرومند نزد خداوند، بهتر و محبوب‎تر از مؤمن ضعیف است. پیامبر اکرم (ص)

با سلام و احترام ضمن گرامیداشت هفته وحدت، فرا رسیدن هفته تربیت بدنی را به معلمان تربیت بدنی، دانش آموزان، والدین و دست اندر کاران نظام تعلیم و تربیت به ویژه همکاران فرهیخته حوزه تربیت بدنی و ورزش دانش آموزی تبریک عرض می‎نمایم. هفته تربیت بدنی و ورزش، فرصتی ارزشمند برای آگاهی بخشی بیشتر به جامعه در مورد این مقوله مهم فرهنگی و آثار و پیامدهای آن در ابعاد فردی و اجتماعی است. ورزش به عنوان پدیده اجتماعی و فرهنگی نقشی اساسی و بنیادی در بهزیستی، تندرستی و پویایی جامعه دارد و توسعه آن، ارتقای سلامت عمومی و افزایش روحیه و نشاط اجتماعی را به دنبال خواهد داشت. آشکار است که دانش آموزان به تربیت بدنی و انواع فرصت‎ها برای تحرک، فعالیت بدنی، بازی و ورزش جهت شادی و نشاط و سرزندگی نیاز دارند. برنامه ریزی درست برای تربیت جسمانی دانش آموزان و غنی سازی ساعت درس تربیت بدنی و فعالیت‎های فوق برنامه ورزشی از وظایف آموزش و پرورش است که تحقق این امر با همکاری و مشارکت والدین و دانش آموزان بسیار آسانتر می‎شود. فعالیت بدنی خانواده محور، می‎تواند منجر به انواع تجارب لذت بخش و انگیزاننده درونی شود تا در سبک زندگی افراد نهادینه گردد.

وزارت آموزش و پرورش در جهت منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و تأكید ایشان بر امر تحصیل، تهذیب و ورزش، تحقق اهداف سند تحول بنیادین به ویژه ساحت تربیت زیستی و بدنی و سند تحول دولت مردمی، مجموعه‎ای از برنامه‎ها و فعالیت‎های منسجم و یکپارچه از جمله، طرح شهید سردار سلیمانی با موضوع «طراحی، ایجاد، متناسب سازی و تبدیل به احسن نمودن ۲۱۰۰ فضای ورزشی درون مدرسه ای»، طرح شهید خرازی با موضوع «آزادسازی و مردمی سازی مجموعه های ورزشی با رویکرد تربیتی و خانواده محوری»، رویدادها و جشنواره های ورزشی ویژه فرهنگیان «یادواره معلم تربیت بدنی شهید ابراهیم هادی» و ویژه دانش آموزان در سطوح منطقه ای، استانی و ملی «یادواره شهید شمسی پور» و رویدادهای ورزشی درون مدرسه ای «یادواره شهدای مدارس دخترانه زینبیه و ثارالله میانه» و … را برنامه ریزی نموده و به مرحله اجرا گذاشته است و می‎کوشد با مردمی سازی فعالیت‎ها و مشارکت خانواده‎ها در فرآیندهای تعلیم و تربیت، ارتقای کیفیت تربیتی، تنوع بخشی به محیط‎های یادگیری و خلق فرصت‎های پرورشی نسبت به تربیت تمام ساحتی کودکان و نوجوانان اقدام نماید و از این طریق علاوه بر ایجاد محیط دانش آموزی پرنشاط و شاداب، استعدادیابی و هدایت ورزشی دانش آموزان، ارتقای بهره‎وری نیروی انسانی و زیرساخت‎های حوزه تربیت بدنی، توسعه فناوری و دانش پایه نمودن فعالیت‎ها، نسلی فعال و سالم تربیت نماید.

در این بین، بی‎شک معلمان تربیت بدنی به عنوان رکن اصلی آموزش کیفی تربیت بدنی و فعالیت‎های ورزشی دانش آموزان و خانواده‎ها به عنوان همراهان همیشگی نظام تعلیم و تربیت، در دستیابی به اهداف والای تربیت بدنی در مدارس، نقشی بی بدیل دارند.

امید است با همکاری و تلاش جمعی بتوانیم با گسترش تربیت بدنی و ورزش دانش آموزی، تحولاتی عمیق و پایدار در ترویج سبک زندگی سالم و فعال اسلامی- ایرانی، ارتقای سلامت همگانی و افزایش سهم ورزش در سبد زندگی خانواده‎ها، ایجاد نماییم.

در پایان از تلاش‎های جهادی و صادقانه همکاران بزرگوارم در تمامی مدارس کشور، صمیمانه تشکر می‎کنم و از خداوند متعال، توفیق روزافزون و سلامت برای همگان در ظل توجهات امام عصر (عج) مسئلت می‎نمایم.

 

دبیرستان دانشگاه صنعتی شریف

نوشتهٔ پیشین
سوالات آزمون پایه دوازدهم ۱۴۰۱/۰۷/۲۶ همراه با پاسخنامه
نوشتهٔ بعدی
آخرین جزئیات برگزاری کنکور سراسری سال 1402

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید